Zveme na podzimní farní výšlap

2.9.2020 |

Podzimní farní výšlap se uskuteční v sobotu 19. září. Cíl trasy bude okolí hradu Hukvaldy a Kozlovic v podhůří Beskyd.  Pojedeme automobily, prosíme ochotné řidiče, kteří budou mít volné místo v autě, aby se hlásili v sakristii. Děkujeme.

 

 

Podrobné informace:

Podzimní  farní  výšlap
 
Náš podzimní výšlap se uskuteční v sobotu 19. září.
Vybrali jsme pro vás krásnou lokalitu v okolí hradu Hukvaldy a Kozlovic v podhůří Beskyd.
Vyjíždět budeme od fary v 8,30 hodin.
Náš cil je vzdálen přibližně 45km a cestu zdoláme asi za tři čtvrtě hodinky..
Z parkoviště pod hradem se přesunem pěšky asi 1km na hrad Hukvaldy, kde se můžeme občerstvit a taky seznámit s krásnou a romantickou minulosti a přítomnosti tohoto místa.
Zde se zdržíme přibližně  hodinku.
Posílení a obohaceni atmosférou středověku se pak vydáme po naučné stezce oborou do asi 5km vzdálené obce Kozlovice, kde budeme mít možnost poobědvat  v místním Valašském pivovaru.
Celá trasa je nenáročná v mírném terénu, s možností využít ke zpáteční cestě zdejší atrakce – vláčku Podhoráčku, který ty unavenější a starší účastníky výšlapu, za cenu 50ti korun, vyhlídkovou jízdou,  dopraví zpět na hrad Hukvaldy.
 Zde se všichni sejdeme a společně se pak vydáme na zpáteční cestu.
Vzhledem k tomu, že Valašský pivovar v Kozlovicích je opravdu vyhlášeny, je potřeba zajistit rezervaci stolů. Potřebujeme tedy znát přesný počet účastníků. Hlaste tedy svou účast nejpozději do středy 16.9  v zákristii.
Zároveň chci poprosit farníky zdatné v řízení automobilu a ochotné vypomoct v přepravě, aby se rovněž nahlásili v zákristii.
Doufáme že nám bude přát počasí a náš podzimní výšlap se vydaří  🙂