Zajímá vás

Kdy jsou v kostele bohoslužby?

Mše svaté jsou u nás pravidelně v těchto dnech a časech. Případné změny jsou uvedeny v kalendáři a na úvodní stránce.  Mešní úmysly v květnu 2018.

Neděle 7.30 a 9.00
Pondělí 17.00
Středa 17.00
Čtvrtek 7.00
Pátek 17.00
Sobota 7.00

Kdy se zpovídá?

Zpovídá se v kostele ve zpovědní místnosti vždy půl hodiny přede mší svatou a v pondělí po mši od 17.30 do 18.30. V tomto čase je v kostele eucharistická adorace.

Když se chci o víře něco více dozvědět?

Pro dospělé pořádáme každé druhé úterý v měsíci kromě letních prázdnin tzv. Večer pro dospělé. Toto setkání začíná vždy v 17.30 na faře. Dětem se věnujeme během školního roku v týdenních setkáních náboženství. Děti od 4. do 6. tř. ZŠ mají setkání na faře v pondělí od 14.15 do 15.00. Děti od 1. do 3. tř. ZŠ se setkávají na faře také v pondělí a to od 15.10 do 15.55. Mládež, od 8. tř. ZŠ a vyšší ročníky, se schází jednou za týden v tzv. spolču, které probíhá ve středu od 17.45 na faře.

Co dělat, když chci pokřtít své dítě?

Domluvte se na setkání s knězem ve farnosti. Průběh obřadu křtu dětí naleznete zde.

Co dělat, když chci svatbu v kostele?

S dostatečným předstihem se domluvte na setkání s knězem ve farnosti. Nejlépe když začínáte o svatbě vážně uvažovat a vybíráte termín pro váš svatební den. Průběh svatebního obřadu naleznete zde.

Co dělat, když potřebuji církevní dokumenty (o křtu, svatbě, výpisy z matriky, propuštění ke svátostem, atd.)?

Neváhejte se na kněze ve farnosti obrátit elektronickou poštou. Tyto žádosti se většinou vyřizují obratem. Nebo se zastavte osobně.

Kdy se mohu setkat s knězem? Může kněz přijít k nám domů?

Kněz v naší farnosti bydlí na faře (U Pošty 38). Tam je vám k dispozici kdykoli. Na setkání se můžete domluvit také dopředu. Pokud si to přejete, kněz za vámi přijde také k vám domů. Zvláště u nemocných a zestárlých je návštěva doma samozřejmostí a nic nestojí.

Jak se to dělá, když chci nechat odsloužit mši za své blízké? Kolik to stojí?

Tzv. mešní úmysly, neboli úmysly, na které jsou slouženy mše svaté, se zapisují v sakristii kostela od první prosincové neděle na další kalendářní rok a v průběhu celého roku. Pokud chcete, aby mše na váš úmysl byla sloužena v přesný den nebo v neděli, přijďte si ji zapsat do sakristie kostela před nebo po mši nejlépe v prosinci nebo lednu. Mešní stipendium, tj. dar za odsloužení mše svaté, je vždy dobrovolný příspěvek, většinou v hodnotě jednoho až dvou set korun.