Průvodci na cestu postním obdobím

6.3.2019 |

Rok co rok nás postní doba vybízí, abychom se vydali na cestu. Znovu máme ve světle Ježíšova slova rozlišit, které cesty vedou ke smrti a které k životu. Ty první máme opustit. Po těch druhých se máme učit trpělivě kráčet. Dobrý průvodce na takové cestě je k nezaplacení. Tím nejspolehlivějším je sám Ježíš, který nás vybízí, abychom se nebáli a šli za ním. Ježíše potkáváme také ve společenství církve. Zvlášť v této postní době přípravy na Velikonoce se jako křesťané mezi sebou navzájem povzbuzujeme, abychom nebyli vlažní a pohodlní, ale rostli v opravdové lásce a svobodě.

Vhodnou pomůckou k prožívání postu mohou být také dvě mobilní aplikace. Obě jsou zdarma ke stažení na Google Play. Jednou je „Malý průvodce postní dobou“ a druhou jsou „Postní kapky„. Na každý den přinášejí podněty z Božího slova, z modliteb a z křesťanských myšlenek, abychom kráčeli s Ježíšem den za dnem.