Pomoc pro Malawi

9.5.2018 |

Na konci června odjíždí paní Markéta z naší farnosti s lékařským týmem na třitýdenní pracovní misi do Malawi. Tým zdravotníků pod vedení doc. MUDr. Rastislava Maďara, Ph. D., předsedy hnutí International Humanity, bude pracovat v jižní oblastí Malawi, v Blantyre, a poskytovat zdravotnickou pomoc.

Můžete se přidat a podpořit tento projekt třemi způsoby. Pokud máte doma kabelky, které už nepoužíváte, ale jsou ještě použitelné, přineste je do sakristie kostela do pátku 8. června 2018. Na farní kavárně v neděli 10. června budou kabelky nabídnuty k prodeji, v druhém kole budou nabídnuty k prodeji v pátek 15. června na náměstí v Rychvaldě při oslavách 65 let MS ČČK. Výtěžek z tohoto prodeje bude věnován na zakoupení léků.

Týmu zdravotníků pomůžete i tím, když přinesete z domova léky, které nepoužíváte a které nemají ještě prošlou expirační dobu. Sbírají se všechny druhy léků kromě léků na cholesterol. Také léky můžete přinést do sakristie kostela do pátku 8. června.

Třetí možností je finanční pomoc. Vaše finanční dary můžete posílat přímo na účet International Humanity nebo je vkládat do pokladničky v kostele pod kůrem. Finanční obnos bude předán týmu zdravotníků prostřednictvím paní Markéty.