Podporujeme manželství jako svazek muže a ženy

11.7.2018 |

V souvislosti s iniciativou spolku Aliance pro rodinu a v jednotě s našimi biskupy podporujeme petiční akci na podporu manželství, jako svazku muže a ženy.  Svým podpisem na petiční arch se stavíme za následující znění:

„My, níže podepsaní, žádáme prostřednictvím této petice poslance a poslankyně, senátory a senátorky, aby přijali ústavní zákon, kterým bude stanoveno, že: Manželství, rodina a mateřství jsou pod zvláštní ochranou zákonů. Manželství je trvalý svazek muže a ženy.

Funkční rodina stojící na manželství muže a ženy vždy představovala nejlepší formu pro výchovu dětí, je to záruka budoucích generací. Proto také tato rodina má v našem právním řádu výsadní postavení. Žádáme, aby také ochrana manželství, které je základem rodiny, byla zakotvena na nejvyšší možné úrovni – tedy v ústavním pořádku. Děkujeme!“

Petici můžete podepsat v našem kostele po celou dobu letních prázdnin. Petici mohou podle zákona podepsat všichni občané (není omezena věkem, pouze schopností porozumět předmětu petice a souhlasem s jejím požadavkem) a i cizinci zdržující se na území ČR.