Nejsme z cukru, výšlap nás přesvědčil

23.6.2018 |

První letošní farní výšlap prověřil, jestli umíme vyjít i v nepříznivém počasí. I když jsme vyrazili, podle kalendáře, v třetí letní den, počasí se blížilo více aprílu nebo podzimu. Když jsme po poledni dorazili pod rozhlednu na Velké Čantoryji, teploměr ukazoval 7 °C, vydatně pršelo a nebylo vidět přes mraky dál než na pár desítek metr. Cestou nahoru i dolů se nám v botech pěkně rozčvachtalo. Někteří si na vrcholu orazítkovali turistickým razítkem čelo, jiní na blátě po cestě dolů zadnici. Nebylo by fér, kdybychom ale nepřiznali, že nám pár minut svítilo i sluníčko. Nasbírali jsme hřiby, jahody, borůvky i maliny. Shrnuto podtrženo ušli jsme celou trasu a výlet se podařil. Uznání za poctivý sportovní výkon zaslouží všech patnáct statečných, zvlášť ti nejmenší a nejstarší. Fotky z výšlapu naleznete ve fotogalerii.  V září vyrážíme zas.